Selfie stick – hot or not? Czy kijki do selfie sa nadal w modzie?

Do niedawna były obowiązkowym elementem wyposażenia niemal każdego uczestnika wycieczki i nie wyobrażano sobie zrobienie bez nich jakiegokolwiek zdjęcia, zwłaszcza selfie lub zdjęcia grupowego. Dziś znacznie rzadziej spotykane, ale czy to znaczy, że niepotrzebne? Czy moda na selfie stick minęła?

Selfie stick - czy modny?

Mimo iż zdecydowanie rzadziej widywany, selfie stick to nadal jeden z najchętniej wybieranych gadżetów do telefonów komórkowych. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Główną jego zaletą jest umożliwianie wykonania niesamowitych zdjęć selfie – ustawienie telefonu dalej od fotografowanego obiektu umożliwia ujęcie większej liczby osób na zdjęciu, wzbogacenie go o sporo detali z krajobrazu, a także lepsze wykadrowanie samego selfie. Dzięki nim nie musisz już nigdy więcej prosić przypadkowych osób o wykonanie zdjęcia z dalszej perspektywy. Wiele spośród dostępnych na rynku kijków jest wyposażonych w przycisk spustu migawki, dzięki czemu nie ma potrzeby czekać, aż zdjęcie wykona się samoistnie, bo właśnie upłynie ustawiony wcześniej sekundnik – zdjęcia wykonasz dokładnie, kiedy chcesz, w najdogodniejszym momencie.

Właśnie dlatego, pomimo iż początkowy boom i fascynacja selfie stickami nieco osłabły, to nadal są to bardzo praktyczne gadżety, pozwalające na wykonanie niezapomnianych zdjęć pamiątkowych.

Jaki selfie stick?

Jeśli decydować się na zakup selfie sticka, to najlepiej takiego, który zapewni nam szeroką funkcjonalność, będzie solidnie wykonany i wytrzymały. Takie warunki spełnia np. Huawei AF14. Czym się wyróżnia? Oprócz wymienionej już solidnej budowy i najwyższej jakości wykonania znanej z produktów marki Huawei, działa on nie tylko jako selfie stick, ale również jako trójnożny statyw, dzięki czemu możesz poeksperymentować z różnymi czasami naświetlania, ISO czy dowolnymi innymi parametrami podczas wykonywania zdjęcia. Stick wyposażony jest również w wygodny przycisk migawki, podłączany do telefonu za sprawą złącza 3,5 mm. Świetnie współpracuje z telefonami działającymi pod kontrolą Androida i iOS. Jego dużym atutem jest również niewielki rozmiar – po złożeniu to tylko 8,5 centymetra. Zapewnia wielopłaszczyznową regulację, co pozwala na wykonanie takiego zdjęcia, jakie chcesz.

Sporo z aktualnie produkowanych modeli telefonów nie posiada złącza 3,5 mm, będącego do niedawna standardem na rynku. Jak podłączyć kijek do selfie do telefonu w takim przypadku? Na szczęście producenci wyszli naprzeciw rynkowym zmianom i możemy cieszyć się modelami wyposażonymi w moduł bluetooth, który bezprzewodowo wysyła do telefonu informację o naciśnięciu spustu migawki. Takie rozwiązanie gwarantuje jeszcze łatwiejsze wykorzystanie akcesoria – po prostu wkładasz telefon w ramkę i używasz. Gdzie kupić selfie stick, o którym mowa? Np. w sklepie etuo.pl