Etui – plastikowe czy silikonowe? Jakie wybrać?

Nowy telefon to duży powód do radości, szereg nowych możliwości, a także gadżet, który na pewno bardzo nam się przyda w życiu codziennym. Jeśli jednak chcemy, aby faktycznie nowy smartfon pozostał z nami na dłużej – powinniśmy w odpowiedni sposób zabezpieczyć go przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Takim zabezpieczeniem, które zazwyczaj bardzo dobrze sprawdza się w praktyce, jest odpowiedni pokrowiec. Od razu warto mieć świadomość tego, że kupujemy go pod dedykowany model telefonu, a wtedy takie etui jest w pełni dopasowane do umiejscowienia aparatu fotograficznego czy bocznych przycisków danego smartfona. Dzięki temu korzystanie z etui jest naprawdę komfortowe. Jak jednak dość szybko możemy się zorientować, w sklepach znajdziemy dwa najpopularniejsze rodzaje takiego produktu: plastikowe etui na telefon oraz etui gumowe. Zanim dokonamy zakupu, warto wziąć pod lupę oba te produkty, porównać je i zwrócić uwagę na ich wady oraz zalety. Wówczas to, czy zakupimy etui plastikowe, czy silikonowe, będzie uzasadnione ich konkretnymi właściwościami.

Czy silikonowe etui jest dobre?

Sporą zaletą etui silikonowych jest to, że posiadają one dość dużą elastyczność, przez to też czasem określa się je jako etui gumowe. Dzięki temu bardzo ładnie można dopasować etui do telefonu tak, aby dobrze przylegało, a w efekcie- było wygodne w użytkowaniu. Dzięki tej elastyczności etui można też szybko założyć na telefon, jak i je zdjąć. Kolejną zaletą silikonowego etui jest to, że jest bardzo lekkie. Jeśli wiec posiadamy cięższy model telefonu z wbudowaną baterią- nie musimy już dodatkowo go obciążać ciężkim i masywnym pokrowcem. Przy tym wszystkim, silikon bardzo dobrze amortyzuje uderzenia lub też wstrząsy, a nawet upadek z wysokości, gdyż tak naprawdę jest czymś gumowym, a więc posiada pewną sprężystość. Warto również zauważyć, że pokrowce wykonywane z silikonu są stosunkowo tanie i można je często i szybko wymieniać. W sklepach znajdziemy prawdziwe zatrzęsienie różnych etui z niemalże każdym motywem, jaki chcielibyśmy mieć, a jeśli takiego nie znajdziemy- możemy zaprojektować etui na zamówienie. Jedynym minusem tego tworzywa jest fakt, że wraz z jego zużywaniem się silikon może twardnieć i żółknąć.

Etui plastikowe - co warto o nim wiedzieć?

Mianem plastikowych etui czy też etui z tworzyw sztucznych określa się całą gamę produktów wykonywanych z plastiku o różnych właściwościach. W tej kategorii znajdziemy więc tani plastik o niskiej odporności na ewentualne uszkodzenia oraz naprawdę trwałe pokrowce, które sprawdzają się w praktyce. Największym zagrożeniem dla takiego pokrowca jest fakt, że przy silniejszym uderzeniu może on pęknąć, przyjmując na siebie całą siłę takiego upadku. Mimo wszystko nadal może w odpowiedni sposób zabezpieczać telefon przed uszkodzeniami, z tym że sam pokrowiec może w pewien sposób okazać się jednorazowy. Dlatego też kupując plastikowy pokrowiec, sprawdzajmy jego skład. Ciekawą propozycję stanowią pokrowce wykonywane z poliwęglanu, który jest wyjątkowo trwały, cechuje się małą łamliwością oraz nie blaknie.